مجسمه آبراهام لینکلن در گرمای تابستان آب شد

مجسمه مومی آبراهام لینکلن رئیس جمهور اسبق آمریکا با افزایش دمای آخر هفته در واشنگتن دی سی، ذوب شد.


به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا، در نتیجه موج گرمای شدید در پایتخت آمریکا، مجسمه آبراهام لینکلن سیاستمدار آمریکایی ذوب شد و در ابتدا سر مجسمه و سپس یکی از پاها و دست‌های آن از بین رفت.

سر این مجسمه مومی ۶ فوتی یادبود لینکلن اکنون در دست تعمیر است و سیمی از گردن شانزدهمین رئیس جمهور بیرون زده است.

این بنای یادبود در محل کمپ بارکر در واشنگتن دی سی قرار دارد که اردوگاه پناهندگان دوران جنگ داخلی است که پیش از این آمریکایی‌های آفریقایی تبار برده و آزاد شده را در خود جای داده بود و اکنون یک مدرسه ابتدایی در آن واقع شده است.

این مجسمه به عنوان بخشی از مجموعه یادبود مومی توسط «سندی ویلیامز چهارم» هنرمند ساکن ویرجینیا خارج از مدرسه ابتدایی گاریسون قرار گرفته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، این مجسمه تنها یک اثر هنری نیست و یک شمع نیز هست و نخستین باری نیست که بر اثر گرما ذوب می‌شود. این مجسمه سپتامبر گذشته بار دیگر در این مکان نصب شد، اما اولین نسخه از بنای مومی شامل بیش از ۱۰۰ فیتیله بود که پیش از موعد روشن شده بودند و بخش قابل توجهی از این چیدمان هنری قبل از مراسم معرفی آن ذوب شد.


نسخه جدید نصب شده در فوریه دارای فیتیله‌های کمتر است و روی پلاک زیر نوشته شده است: «لطفاً فتیله خود را در عرض یک تا دو دقیقه خاموش کنید.»

این مجسمه مومی توسط موسسه غیرانتفاعی «CulturalDC» سفارش داده شده است، سومین چیدمان از آرشیو ویلیامز - مجموعه یادبود مومی است که شامل کپی‌های مومی از بناهای تاریخی عمومی و نمادهای فرهنگی است.

logo-samandehi