اخبار

1403/3/21
معبد مصر چطور از آمریکا سر درآورد؟
موزه متروپولیتن این روزها خانه یکی از معبدهای باستانی مصر است اما امتیاز نگهداری از این بقایای باستانی به سادگی به متروپولیتن واگذار نشده است، بلکه مجموعه‌ای از عوامل از جمله پول و سیاست در رقابت برای نگهداری از این معبد تأثیرگذار بوده است.
1403/3/21
نگاهی بر آثار پل سزان
«پل سزان» را بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی «طبیعت بی‌جان» می‌شناسیم. سیب‌ها و پرتقال‌هایی با اشکال هندسی که روی میز قرار داده شده‌اند، نخستین تصاویری هستند که از آثار این نقاش فرانسوی در ذهن تداعی می‌شوند. با این حال «سزان» پرتره‌های زیادی خلق می‌کرد، اما با این رویکرد که به انسان همچون یک سوژه یکسان نگاه می‌کرد و حین خلق پرتره به جزئیات روانشناختی نمی‌پرداخت.
1403/3/17
مراسم وداع با هادی جمالی
مراسم وداع با هادی جمالی، هنرمند پیشکسوت، معمار و معمار داخلی، طراح صنعتی و استاد دانشگاه روز جمعه 18 خردادماه برگزار می شود.
1403/3/16
برپایی نمایشگاه مجازی ایران وطنم
پس از فراخوان عمومی آثار نمایشگاهی در سه بخش (عکاسی، نقاشی و پوستر) در رسانه های گروهی، تا پایان اردیبهشت 1403، تعداد ۱۳۷۸ اثر از سراسر کشور دریافت شد.
1403/3/15
نگاهی بر چرایی آسیب رسانی به آثار هنری در موزه ها
هدف قرار دادن آثار هنری، برای بیان اعتراضات و جلب افکار عمومی بارها اتفاق افتاده است. راهکاری که علیرغم آرمانش برای حفاظت از محیط زیست، نمی توان درباره دستاوردهای قابل لمسش به صورت قطعی نظر داد؛ اما حساسیت افکار عمومی بر سرنوشت آثارِ هنرمندان بزرگِ تاریخ، دلیل استفاده فعالان از صدای هنرمندانی همچون داوینچی، مونه، ونگوگ و... است.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 13189
logo-samandehi