پیام تسلیت مدیرکل هنرهای تجسمی برای درگذشت هوشمندوزیری

مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت درگذشت «ناصر هوشمند وزیری»، مجسمه‌ساز و مدیر باغ موزه وزیری پیام تسلیت منتشر کرد.

به گزارش گالری آنلاین، ناصر هوشمندوزیری، مجسمه‌ساز و مدیر باغ موزه وزیری ششم تیر ماه در سن ۷۳ سالگی به علت سکته قلبی درگذشت.

مراسم تشییع پیکر مرحوم ناصر هوشمندوزیری فردا (دوشنبه) دهم تیر ماه در ساعت ۱۰ صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران آغاز خواهد شد.

هوشمند وزیری

هادی مظفری در متن پیام خود برای درگذشت هوشمندوزیری آورده است:

«فقدان هنرمند، خالی شدن جهان از فرصت آفرینش است، گویی پنجره‌ای به جهان خلاقیت بسته می‌شود. اما نقطه روشنی و امید ماندگاری هنرمند است از پس خلق اثرش.

استاد «ناصر هوشمند وزیری» که یادگاری‌هاش در بوستان‌های شهر، سالیانی است؛ چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب کرده اکنون خود رخ در نقاب خاک کشیده و غار موزه اش را با همه آثارش به ما سپرده است .

یاد و یادگار هوشمند وزیری، برای اهالی هنر و بیننندگان هنر هماره زنده است و باشد که در دیدار از نشانه هایی که در شهر به جای گذاشته و آثاری که در غار موزه خلق کرده یاد و نامش پاینده بماند.

درگذشت «ناصر هوشمند وزیری» هنرمند مجسمه ساز را به خانواده محترم ایشان و همینطور جامعه مجسمه سازان ، هنرمندان و اهالی فرهنگ و مردمانی که روزی روزگاری در لواسان چشم شان به مجسمه های او روشن شده بود، تسلیت عرض می‌کنم.»

logo-samandehi