اخبار

1398/9/18
تجسمی کاهش داشت، موسیقی افزایش
براساس لایحه بودجه‌ای که به مجلس شورای اسلامی ارائه شده، مجموع بودجه‌های پیشنهادی موسیقی و هنرهای تجسمی به ۸۹ میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان می‌رسد. بودجه پیشنهادی سال ۹۹ نسبت به بودجه پیشنهادی سال ۹۸ با نزدیک به پنج میلیارد تومان افزایش همراه بوده است.
1398/9/18
ثبت "مورددار"های تهران
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لوح ثبتی پنج اثر تاریخی تهران را که در طول سال‌های گذشته عرصه و حریم آن‌ها مخدوش شده یا حتی احتمال تخریب‌شان وجود داشت، امضا کرد؛ تا برای حفاظت از آن‌ها پیگیری‌های جدی‌تری انجام شود.
1398/9/18
سمینار و کارگاه "نورپردازی موزه و گالری" در كتابخانه و موزه ملك برگزار می شود
سمینار و کارگاه "نورپردازی موزه و گالری" با رویکرد حفاظت از آثار هنری و تاریخی و معیارهای طراحی و انتخاب چراغهای ال ای دی، برای نورپردازی موزه و گالری سه شنبه ۱۹ آذرماه 1398 در كتابخانه و موزه ملك برگزار می شود.
1398/9/17
چهارمین نشست از "دوشنبه‌های عکاسی" برگزار می شود
نشست چهارم از برنامه "دوشنبه‌های عکاسی" با سه موضوع "چگونه روز عکس تاریخی شکل گرفت"، "یک تجربه از نقش عکسهای تاریخی در دیپلماسی فرهنگی" و "کاخ گلستان و عکسهایش" دوشنبه 18 آذر 1398 در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
1398/9/17
یکی از مهم‌ترین آثار باستانی هزاره اخیر مرمت شد
کارشناسان بازسازی و مرمت موفق شدند یک سپر ۲,۲۰۰ ساله متعلق به یک جنگجوی عصر آهن را ترمیم کنند. حالا باستان‌شناسان از این سپر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و قابل‌توجه‌ترین اکتشافات حوزه باستان‌شناسی هزاره اخیر یاد می‌کنند.
1398/9/17
از موزه مطبوعات تا «این ملک واگذار می‌شود»
سه سال بعد از برجسته شدنِ دوباره‌ نام ساختمان «روزنامه اطلاعات»، این‌بار نامش با بنری که روی ورودی بنا نصب شده، پررنگ شده است. «این ملک واگذار می‌شود»؛ خبری که هرچند در ظاهر شاید اتفاق ناخوشایندی را به دنبال نداشته باشد، اما در اصل قول و قرارهای قدیمی برای ساختمانی را یادآوری می‌کند که می‌توانست موزه مطبوعات کشور باشد.
1398/9/17
تلاش برای ثبت جهانی لعاب ایرانی زرین‌فام
رییس گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با تاکید بر احیای آموزش و تلاش برای ثبت جهانی هنر لعاب زرین فام به عنوان یک لعاب ایرانی در یونسکو خاطرنشان کرد: آثار ساخته‌شده در کشور بسیار قوی‌تر از نمونه‌های مشابه این لعاب است که توسط پژوهشگران ژآپنی ساخته شده‌اند.
1398/9/16
مشارکت داوطلبانه برای کشفِ خانه‌های تاریخی تهران
مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران خبر داد: همزمان با روز جهانی کار داوطلبانه (۱۴ آذر) و با هدف تقویت و گسترش مشارکت‌های اجتماعی در معرفی و صیانت از میراث فرهنگی تهران، گشت بازدید از بناهای تاریخی در محور جنوبی خیابان ولیعصر (عج) برگزار می‌شود.
1398/9/13
خوانشی نو بر تحولات نقاشی ایران با حضور آیدین آغداشلو در گالری آرتیبیشن
در حاشیۀ برگزاری نمایشگاه کلکسیونرِ کلاسیک، با حضور آیدین آغداشلو در گالری آرتیبیشن نشستی در تکریم و پاسداشت هنر کلاسیک ایران، تاثیرات هنرمندان مکتب کمال‌الملک و جریان‌های موازی آن برگزار می‌شود.
1398/9/11
برگزاری مراسم رونمایی از کتاب مجموعه آثار خوشنویسی میرزاغلامرضا اصفهانی به همراه نمایش آثار در گالری آریانا
مراسم رونمایی از کتاب مجموعه آثار خوشنویسی میرزاغلامرضا اصفهانی به همراه نمایش آثار این هنرمند روز جمعه 15 آذرماه در گالری آریانا برگزار می شود.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 10213
logo-samandehi